WYSZUKANIE ORAZ WDROŻENIE INNOWACYJNOŚCI - KSU KSI

Wielkopolski Instytut Jakości Sp z o.o. prowadzi projekt o zasięgu ogólnopolskim w zakresie wspierania szeroko rozumianej innowacyjności w mikro, małych i średnich firmach. Schemat wdrażania projektów INNOWACYJNYCH przez Wielkopolski Instytut Jakości Sp z o.o.

ETAP I. AUDYT INNOWACYJNOŚCI (komponent obowiązkowy) - analiza potencjału i potrzeb przedsiębiorstw w zakresie wdrażania rozwiązań niszowych, proekologicznych, innowacyjnych. DZIAŁANIA: audyt firmy przez konsultantów Wielkopolskiego Instytutu Jakości Sp z o.o.. EFEKTY: raport z audytu innowacyjności, certyfikat audytu innowacyjności, analiza stanu firmy, rekomendacje do drugiego etapu

ETAP II. WDROŻENIE INNOWACYJNOŚCI (komponent dobrowolny - Zarząd bądź Właściciel firmy decydują się wdrożyć w części lub całości rekomendacje z pierwszego etapu) - DZIAŁANIA SYSTEMOWE: Wielkopolski Instytut Jakości Sp. z o.o. świadczy usługi na rzecz firmy realizującej ETAP II. w zakresie wybranych modułów dostosowanych do potrzeb firmy oraz rodzaju realizowanego projektu, przykłady: rozeznanie rynku w zakresie możliwych do wdrożenia technologii, nawiązanie kontaktu z dostawcą technologii oraz wsparcie w procesach negocjacyjnych, analizę wpływu wdrożenia na środowisko naturalne, wsparcie procesu zarządzania własnością intelektualną (patenty, wzory przemysłowe i użytkowe) i inne. DZIAŁANIA WSPIERAJĄCE: pozyskanie finansowania zewnętrznego na działania związane ze współpracą z Jednostkami Naukowymi, Jednostkami Badawczo-Rozwojowymi z działań: VOUCHER BADAWCZY, MAŁY BON NA INNOWACJE, DUŻY BON NA INNOWACJE i inne. EFEKTY GŁÓWNE: wdrożenie nowej technologi, nowego produktu, zastrzeżenie wypracowanych rozwiązań, zwiększenie innowacyjności firmy, dywersyfikacja oferty, osiągnięcie przewagi konkurencyjnej, certyfikat wdrożenia innowacyjności. EFEKTY POBOCZNE: firma, która zrealizuje oba etapy uzyska pełny formalny i merytoryczny wkład niezbędny do pozyskania dotacji unijnych w nowym okresie programowania.

Projekt finansowany i nadzorowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Zasięg terytorialny: ogólnopolski. Czas realizacji obu etapów do 12 miesięcy. Poziom dofinansowania do 85%. Dla kogo: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

OPIS DZIAŁANIA DO POBRANIA: Uszczegółowienie działania_KSI_KSU

 
Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z ekspertem - Dominik RYBKA
mobile: 796-071-188 | e-mail: d.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INSTYTUCJA ZARZĄDZAJĄCA:
Wielkopolski Instytut Jakości Sp z o.o. | ul. Szelągowska 49, 61-626 Poznań
www.ksi.instytut.poznan.pl | www.o-cenione.pl | www.markajutra.pl | www.lepszyprodukt.pl
www.superinkubator.pl | www.unia.wielkopolan.pl | www.instytut.poznan.pl